Poznavanje flore

Botanično društvo Slovenije že od leta 2003 organizira tekmovanje iz poznavanja flore v Sloveniji na državnem nivoju (več). Zaradi zelo specializiranega znanja tekmujejo le najbolj strokovno podkovani dijaki srednjih šol in učenci višjih razredov osnovnih šol. Tekmovanje je organizirano v dvojicah, torej vsako ekipo sestavljata po dva tekmovalca, ki se z drugimi pomerita v prepoznavanju in določanju višjih rastlin in izdelovanju herbarija. Dijaki naše šole so  na teh tekmovanjih zelo uspešni, kar dokazujejo tudi rezultati.

Tekmovanja v tem šolskem letu:

• Šolsko: 7. 11. 2018
  • Državno: 11. 5. 2019

Rezultati tekmovanja 2014

V soboto, 20. septembra 2014, je potekalo državno tekmovanje v poznavanju flore na osnovni šoli Franca Metelka v Škocjanu pri Novem mestu. Tekmovanja se je udeležilo šest naših dijakov. Žiga Kreča (4. b) in Katarina Drame (4. d) sta osvojila zlato priznanje in prvo mesto.

floraVsem tekmovalcem in mentorici prof. Evi Černelč iskreno čestitamo za dosežene rezultate!

flora2015